תכשירי שיער בישראל

פרט לתעשיית הקוסמטיקה המפותחת בישראל שמפתחת, מייצרת ומשווקת מוצרים קוסמטיים רפואיים או לחלופין מוצרים המבוססים על בוץ ים המלח או על זיתים ותמציות צמחים בגליל ניתן למצוא בישראל חברות העוסקות בתכשירי שיער, חברות אלו אינן בהכרח מציעות את המוצרים שלהם גם לטיפוח עור או אנטי אייג'ינג אך ניתן למצוא לפעמים את הכיוון ההפוך: כלומר חברות שפיתחו במקור מוצרים ותכשירים לעור והצליחו לבצע בהם התאמות לשיער. תהליך דומה קרה גם עם מוצרי ים המלח אך לא ארצה לפרט על כך בפוסט זה.

בין חברות תכשירי השיער בישראל ניתן למצוא את ג'נוריס טיפוח עור שפיתחה קונספט מהפכני המבוסס על תכונות טבעיות ורכיבים מאוד ראשוניים ומעניינים ובראשם שמן הפיסטוק או שמן בוראג', צמח ים תיכוני עם עלים סגולים המכונה לעיתים זיפניים. תמציות אלו הן קשות לזיקוק ולכן נתפסות לרוב כיוקרתיות יותר בשל הערך הביראותי שלהן. בחומרים אלו ניתן למצוא ויטמינים מאוד אפקטיביים עבור השיערו כגון אומגה 3, אומגה 6 ואומגה 9 אשר מספקם לשיער בריאות וחוזק ומאיצים את ההתחדשות הטבעית של שיעור יבש, פגום או כזה שנטופל רק בתכשירים כימיים.

חברה נוספת היא ג'ויה קוסמטיקה המחזיקה מעבדות המשווקות תכשירי שיער הן לשוק המקצועי והן לשוק הפרטי. בנוסף החברה מייצרת מותגים פרטיים עבור מכוני יופי שונים. החברה השלישית שארצה לגעת בה בהקשר זה היא אן קיי אס – מערכות ננוקרטין, מדובר בחברה ישראלית שהפכה למובילת שוק גלובלית בכל הקשור לתערובות טיפוח שיער מקצועיות עם טכנולוגיה מתקדמת הנחשבת לחזית המחקר בכל הקשור לטיפוח שיער. החברה מנסה לאתר ברמת המיקרו מולקולות תהליכים וחומרים הפוגמים בשיער או מועילים לו ובכך לפתח מערכת לטיפוח השיער לאורך זמן.

החברה שמה דגש על הניסיון לחקות את הטבע ולבצע את התהליכים כתהליכים טבעיים מואצים המאפשרים את טיפוח השיער. הטכנולוגיה לרוב מוגנה בפטנטים ומשודרגת כל הזמן עם התפתחות המחקר והמשוב מהניסויים הקבועים. כמו בתחומים אחרים גם בתחום זה לעיתים הצרכן או במקרה זה הצרכנית הישראלית אינם מכירים כלל את החברות הללו וגם אם נתקלו בהן לא הניחו כי הן ישראליות משום שהחברות מכוונות בראש ובראשונה  לשוק הגלובלי ופחות לשוק הישראלי.