שתל סיליקון מול שתל סלין

ניתוח הגדלת חזה היא אחד הניתוחים הפלסטיים שהפכו פופולריים למדי בקרב נשים. כאשר חושבים לבצע ניתוח לשדרוג חזה, אחת האפשרויות הפופולריות ביותר שקיימת היא שימוש בשתלים. כדי להבין מה המשמעות של שתל סיליקון או שתל סלין יש להבין את ההבדלים בתכונות הספציפיות של כל סוג שתל. מבחינה ביולוגית, גידול השד של האישה מתרחש עד גיל 18. זו הסיבה כי חלק מהמדינות קבעו כי הגיל המינימלי לניתוח הגדלת חזה הוא גיל 22 לפחות.

שתל סיליקון אינו לכל החיים, בשלב מסוים יש להסיר אותו מכיוון שהתבלה. מדובר בחומר מלאכותי המעוצב בצורת נרתיק ומתוכנן להתאים לשד של האישה. הוא מלא בג'ל ומעניק לשד מראה טבעי. הג'ל תמיד ממולא מראש בתוך השל ויכול לשמש כ20 שנה לפני שנצטרך להחליפו. לשתל הסיליקון יש גם חסרונותיו: ההתאוששות והכאבים לאחר הניתוח והעלות של הניתוח שלרוב אינו מכוסה על ידי הביטוח. בנוסף קשה לגלות קרע או נזילה בשתל

שתל סלין בשונה משתל הסיליקון עושה שימוש במי מלח סטריליים. המים הסטריליים ממולאים בדרך כלל בשקיות בצורת חזה, דרך שסתום. מים סטריליים אלו מתמלאים בדרך כלל לאחר הכנסת שקיק ריק אל תוך השד ומיקומו במקום הרצוי. להשתלה מסוג זה יש גם חסרונות דומים לאלה שקשורים להשתלת סיליקון בהבדל אחד מרכזי: ברגע ששתל סלין מתבקע, החומר בדרך כלל נספג בגוף ואינו מהווה בעיה בריאותית בשונה משתל הסיליקון (ברגע שהוא דלף או קרע, אז אתה צריך לעבור ניתוח שחזור כדי להסיר את השתל ואת הג'ל ולתקן את הנזק שהתרחש ). להרחבה בנושא לחצו כאן.

מומלץ להתייעץ עם הרופא המנתח לפני בחירת השתל כדי לאפשר את הבחירה הנכונה ביותר עבורך. כיום גם קיימות אפשרויות של השתלת שומן ופתרונות נוספים אך מדובר בפתרונות מוגבלים ויותר בעייתיים. חשוב לציין שלמרות הנאמר לעיל, עדיין שתלי חזה נחשבים היום לבטוחים מאוד ואין מחקרים מדעיים המוכיחים אחרת.