איזון בטבע

קבלה לעם. איזה צירוף מילים מוזר. כמעט כמו בני ברוך. קבלה תמיד נשמע כל כך מסתורי, כל כך עילאי. תמיד היו מדברים עליה בלחישה, בחשש. ובכן מהי הקבלה? ישנן הרבה הגדרות. אפשר לומר שהקבלה היא השיטה להתחבר עם בני אדם אחרים וביחד עם הטבע. הקבלה היא השיטה איך לקבל את השפע העליון. שיטה להכיר את חוקי הטבע והקיום ולממש אותם בחיינו. השיטה להשיג את הקשר עם הכוח העליון. השיטה איך להיות מאושרים ומסופקים , מתחדשים כל יום ובטוחים מול כל סערות החיים. 

החיים שלנו נעשים מיום ליום יותר כאוטיים ולא מובנים. החיים שתכננו ועבדנו לקראתם נראה שמתפוררים…אי אפשר להבין מה קורה מההנהגה או מאנשי המקצוע. אז מה עושים? איך מתמודדים ואיך מגיעים לנמל מבטחים? אבותינו שצפו את הזמנים שבהם אנו חיים, הכינו לכולנו שיטה שאנחנו אמורים לממש בחיינו, כאן ועכשיו ולהגיע לחיים הכי טובים אפשריים. 

כל מה שקורה הוא לא מקרה והוא גם לא אסון. הכל דחיפות מהטבע שנממש את ייעודינו ונתקדם מהחברה האנוכית שבה אנחנו חיים. בישראל ובעולם. אתם מבינים, כל הטבע הוא שלם ומאוזן, כל רמה בו משרתת את כל השאר. חוץ מגורם אחד שמוציא את כל השאר מאיזון. מי? אנחנו האנושות. 

רק לנו יש את כוח האגו. הכוח הפנימי בנו שרוצה לקחת הכל לעצמו ושישרף העולם. ובאמת זה מה שאנחנו עושים . הורסים את הסביבה. הורסים אנשים אחרים ואת עצמנו. את כוח האגו צריך לאזן כוח חיובי שכרגע לא מתממש בעולמנו. את כוח החיובי אנחנו עם ישראל אמורים להביא לעולם. 

אנחנו? כן. כן. כבר עשינו זאת בעבר לפחות פעמיים ועכשיו אנחנו כולנו – שונים ומנוגדים ראשי ממשלה מטעם עצמנו חצופים ובלתי אפשריים- אנחנו, דווקא בגלל האופי המיוחד שלנו. כשאנחנו מעל לכל השוני נתחבר נראה בכך את הדרך לכל אומות העולם. איך לחיות. איך להסתדר עם אנשים אחרים. איך להיות מאוזנים. איך להיות עם שלמרות שהוא כולו שונה הוא משפחה גדולה וחמה. 

זה הרי קורה במלחמות ובשעות סכנה, כל ההבדלים נעלמים כלא היו, פשוט הם לא חשובים וכולנו נעשים איש אחד בלב אחד. רק שביומיום לא מצליחים. לכן באה חוכמת הקבלה, השיטה שהכינו לנו אבותינו וכל שרשרת המקובלים לממש דווקא עכשיו. במיוחד עכשיו. כשהאגו האנושי יוצא מכלל שליטה ומאיים לבלוע את כולנו.  קבלה לעם. כי החיבור בין בני האדם הוא הפתרון לכל הצרות. בוא לגלות